Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
czesnego na uczelniach wyższych. Te opinie potwierdzają polscy eksperci.
- To nieracjonalne, że część młodzieży, która uczy się na studiach dziennych, jest uprzywilejowana w stosunku do tych, którzy pracują, płacą podatki, a jeszcze dodatkowo muszą płacić za naukę na studiach wieczorowych i zaocznych lub w uczelniach prywatnych - mówi prof. Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej.
Nasi rozmówcy są jednak zgodni: nie można wprowadzić płatnych studiów na uczelniach publicznych bez zmiany konstytucji, która gwarantuje bezpłatną edukację. - Gdybyśmy nawet wprowadzili taki przepis, zostałby on natychmiast zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego - mówi Tadeusz Szulc, wiceminister edukacji odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe.
Eksperci obu instytucji finansowych przyznają, że
czesnego na uczelniach wyższych. Te opinie potwierdzają polscy eksperci.<br>&lt;q&gt;- To nieracjonalne, że część młodzieży, która uczy się na studiach dziennych, jest uprzywilejowana w stosunku do tych, którzy pracują, płacą podatki, a jeszcze dodatkowo muszą płacić za naukę na studiach wieczorowych i zaocznych lub w uczelniach prywatnych&lt;/&gt; - mówi prof. &lt;name type="person"&gt;Marek Rocki&lt;/&gt;, rektor &lt;name type="org"&gt;Szkoły Głównej Handlowej&lt;/&gt;.<br>Nasi rozmówcy są jednak zgodni: nie można wprowadzić płatnych studiów na uczelniach publicznych bez zmiany konstytucji, która gwarantuje bezpłatną edukację. &lt;q&gt;- Gdybyśmy nawet wprowadzili taki przepis, zostałby on natychmiast zaskarżony do &lt;name type="org"&gt;Trybunału Konstytucyjnego&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Tadeusz Szulc&lt;/&gt;, wiceminister edukacji odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe.<br>Eksperci obu instytucji finansowych przyznają, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego