Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
występuje. Z tego względu uzyskane wyniki mogą stanowić podstawę do oszacowania wartości opóźnienia, z jakim jest hamowany osprzęt podczas manewrowania.
Z rysunku 6.18 wynika, iż między punktami A i B przebieg prędkości kątowej jest praktycznie liniowy, a średnie opóźnienie kątowe wysięgnika nie przekracza 12 rad/s2. Jest to wartość relatywnie mała i ten fakt wskazuje, że obciążenia powstałe w trakcie hamowania opuszczanego osprzętu nie są obciążeniami wymiarującymi łożysko wieńcowe koparki. Należało się tego spodziewać, gdyż w zaleceniach dotyczących doboru łożysk ich producenci w zasadzie pomijają fakt występowania obciążeń dynamicznych, które uwzględnia się pośrednio, za pomocą odpowiednich współczynników korekcyjnych.
6.5
występuje. Z tego względu uzyskane wyniki mogą stanowić podstawę do oszacowania wartości opóźnienia, z jakim jest hamowany osprzęt podczas manewrowania.<br>Z rysunku 6.18 wynika, iż między punktami A i B przebieg prędkości kątowej jest praktycznie liniowy, a średnie opóźnienie kątowe wysięgnika nie przekracza 12 rad/s2. Jest to wartość relatywnie mała i ten fakt wskazuje, że obciążenia powstałe w trakcie hamowania opuszczanego osprzętu nie są obciążeniami wymiarującymi łożysko wieńcowe koparki. Należało się tego spodziewać, gdyż w zaleceniach dotyczących doboru łożysk ich producenci w zasadzie pomijają fakt występowania obciążeń dynamicznych, które uwzględnia się pośrednio, za pomocą odpowiednich współczynników korekcyjnych.<br>&lt;tit1&gt;6.5
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego