Typ tekstu: Prasa
Autor: Łotysz Stanisław
Tytuł: Brukowiec Ochlański
Miejsce wydania: Ochla
Rok: 2003
von Shacky i na końcu niejaki Leysing. W Ochli Dolnej - Środkowej natomiast: Sheibl, Meister, von Kleist, Scholim, Petzold, Neufeld i Langerhaus.
Jak widać przewaga tytułów szlacheckich w Ochlii Górnej jest miażdżąca, i jeśli miałoby to jakiekolwiek znaczenie byłbym pewnie niesłychanie dumny - tu bowiem mieszkam.


Truchtem przez kruchtę
czyli
z życia religijnego Ochli
W ciągu długiej, bądź co bądź 700 letniej historii Ochla bynajmniej nie wykazywała zbyt wielkiego przywiązania do jakiegoś szczególnie ulubionego wyznania. I nawet nie wspominam tu o nagłym spadku zainteresowania starymi kultami słowiańskimi, który to nastąpił jakieś tysiąc lat temu, podczas ogólnonarodowej akcji nawracania pogan.
A zatem przez kilka
von Shacky i na końcu niejaki Leysing. W Ochli Dolnej - Środkowej natomiast: Sheibl, Meister, von Kleist, Scholim, Petzold, Neufeld i Langerhaus.<br>Jak widać przewaga tytułów szlacheckich w Ochlii Górnej jest miażdżąca, i jeśli miałoby to jakiekolwiek znaczenie byłbym pewnie niesłychanie dumny - tu bowiem mieszkam.&lt;/&gt; <br><br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Truchtem przez kruchtę<br>czyli<br>z życia religijnego Ochli&lt;/&gt;<br>W ciągu długiej, bądź co bądź 700 letniej historii Ochla bynajmniej nie wykazywała zbyt wielkiego przywiązania do jakiegoś szczególnie ulubionego wyznania. I nawet nie wspominam tu o nagłym spadku zainteresowania starymi kultami słowiańskimi, który to nastąpił jakieś tysiąc lat temu, podczas ogólnonarodowej akcji nawracania pogan.<br>A zatem przez kilka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego