Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
bomby. Produkowane są wszystkie rodzaje dalmierzy, lunet nożycowych, peryskopów itd. Wg informacji niemieckich władz wojskowych z dnia 18.10.1939 r. PZO będzie nadzorowana przez OKH (BWi). Zakłady będą zarządzane komisarycznie przez f-mę Zeiss Jena".
Przedstawiona wyżej ocena dokonana niewątpliwie przez niemieckich fachowców dobitnie świadczy o poziomie, jaki zakłady reprezentowały w drugiej połowie 1939 r.
Reasumując, można stwierdzić, iż w okresie międzywojennym stworzono w Polsce od podstaw cztery przedsiębiorstwa, które były w stanie w końcu lat trzydziestych prawie w pełni zabezpieczyć potrzeby armii polskiej w niezbędne przyrządy optyczne.
Przedmiotem importu pozostała niewielka grupa przyrządów, których ze względu na małe potrzeby
bomby. Produkowane są wszystkie rodzaje dalmierzy, lunet nożycowych, peryskopów itd. Wg informacji niemieckich władz wojskowych z dnia 18.10.1939 r. PZO będzie nadzorowana przez OKH (BWi). Zakłady będą zarządzane komisarycznie przez f-mę Zeiss Jena"&lt;/&gt;.<br>Przedstawiona wyżej ocena dokonana niewątpliwie przez niemieckich fachowców dobitnie świadczy o poziomie, jaki zakłady reprezentowały w drugiej połowie 1939 r.<br>Reasumując, można stwierdzić, iż w okresie międzywojennym stworzono w Polsce od podstaw cztery przedsiębiorstwa, które były w stanie w końcu lat trzydziestych prawie w pełni zabezpieczyć potrzeby armii polskiej w niezbędne przyrządy optyczne.<br>Przedmiotem importu pozostała niewielka grupa przyrządów, których ze względu na małe potrzeby
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego