Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
i sprzeciwiać się postkomunistom". Jest to rzadki przykład pytania, napisanego językiem propagandy. Podobne kwiatki pokazujemy studentom socjologii z ostrzeżeniem: Tak nie wolno!

Natomiast generalnie poziom badań jest już u nas bardzo przyzwoity. Pluralizm polityczny, wolny rynek i sumienność badaczy sprzyjają rzetelności sondaży, robionych przez wyspecjalizowane ośrodki. Udowodniona stronniczość oznaczałaby obniżenie reputacji, utratę klienteli, a w efekcie bankructwo.

Czy w swoich przestrogach dla studentów ma pan - obok manipulacji prasowych - także przykłady manipulowania sondażami przez polityków? Czy można powiedzieć, że sondaże opinii są w polityce narzędziem demokracji czy manipulacji?

- Odpowiedź zależy od tego, jak politycy zachowują się po wygranych wyborach. Jeśli realizują programy
i sprzeciwiać się postkomunistom". Jest to rzadki przykład pytania, napisanego językiem propagandy. Podobne kwiatki pokazujemy studentom socjologii z ostrzeżeniem: Tak nie wolno!<br><br>Natomiast generalnie poziom badań jest już u nas bardzo przyzwoity. Pluralizm polityczny, wolny rynek i sumienność badaczy sprzyjają rzetelności sondaży, robionych przez wyspecjalizowane ośrodki. Udowodniona stronniczość oznaczałaby obniżenie reputacji, utratę klienteli, a w efekcie bankructwo.<br><br>Czy w swoich przestrogach dla studentów ma pan - obok manipulacji prasowych - także przykłady manipulowania sondażami przez polityków? Czy można powiedzieć, że sondaże opinii są w polityce narzędziem demokracji czy manipulacji?<br><br>- Odpowiedź zależy od tego, jak politycy zachowują się po wygranych wyborach. Jeśli realizują programy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego