Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
należy - zdaniem posłów - rozpatrzyć kwestie związane z pracownikami socjalnymi. Obecnie pracownicy ci przekształcają się w pracownika administracji. Pracownik socjalny powinien być na co dzień z pacjentem, powinien pomagać mu w codziennych troskach i kłopotach, być stałym łącznikiem z przychodnią.
Wiceminister zdrowia i opieki społecznej Tadeusz Szelachowski stwierdził, że prezentowany przez resort program nie jest ostateczny. Traktować go raczej należy jako problem do rozwiązania na najbliższe lata, przy czym działania uwarunkowane są środkami, które resort uzyska na realizację tego programu. Prognozy w tym zakresie są obiecujące. W roku 1981 na służbę zdrowia ma być przeznaczone 6,5% dochodu narodowego. (U. J. ) .

Wykładnia
należy - zdaniem posłów - rozpatrzyć kwestie związane z pracownikami socjalnymi. Obecnie pracownicy ci przekształcają się w pracownika administracji. Pracownik socjalny powinien być na co dzień z pacjentem, powinien pomagać mu w codziennych troskach i kłopotach, być stałym łącznikiem z przychodnią. <br> Wiceminister zdrowia i opieki społecznej Tadeusz Szelachowski stwierdził, że prezentowany przez resort program nie jest ostateczny. Traktować go raczej należy jako problem do rozwiązania na najbliższe lata, przy czym działania uwarunkowane są środkami, które resort uzyska na realizację tego programu. Prognozy w tym zakresie są obiecujące. W roku 1981 na służbę zdrowia ma być przeznaczone 6,5% dochodu narodowego. (&lt;au&gt;U. J.&lt;/au&gt; ) &lt;page nr=40&gt;. &lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Wykładnia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego