Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
tom o męczeństwie w starożytnym Kościele. Daleko posunięte są prace nad tomami o pielgrzymkach starożytnych do Jerozolimy i o modlitwie oraz nad życiorysami dwunastu Apostołów.
- Zaintrygowało mnie to, co Ksiądz Profesor powiedział o tonie zawierającym opowieści o Ojcach Pustyni: że ta książka wywołała wiele kontrowersji. Przecież mogła ona wywołać duży rezonans pozytywny, zwłaszcza w młodszym pokoleniu. Występuje wśród młodzieży ogromne zainteresowanie, religiami orientalnymi, ich szkołami życia duchowego, co zresztą, bywa powodem odejścia młodych ludzi od Kościoła katolickiego. Duchowość Ojców Pustyni ma pewien rys wspólny z tym, czego ci ludzie poszukują na przykład w buddyzmie zen, jak choćby motyw kenozy.
- "Księga Starców
tom o męczeństwie w starożytnym Kościele. Daleko posunięte są prace nad tomami o pielgrzymkach starożytnych do Jerozolimy i o modlitwie oraz nad życiorysami dwunastu Apostołów.<br>- Zaintrygowało mnie to, co Ksiądz Profesor powiedział o tonie zawierającym opowieści o Ojcach Pustyni: że ta książka wywołała wiele kontrowersji. Przecież mogła ona wywołać duży rezonans pozytywny, zwłaszcza w młodszym pokoleniu. Występuje wśród młodzieży ogromne zainteresowanie, religiami orientalnymi, ich szkołami życia duchowego, co zresztą, bywa powodem odejścia młodych ludzi od Kościoła katolickiego. Duchowość Ojców Pustyni ma pewien rys wspólny z tym, czego ci ludzie poszukują na przykład w buddyzmie zen, jak choćby motyw kenozy. <br>- "Księga Starców
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego