Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
czwarty sprawdził dokumenty.
- Większość Polaków wie, że sprzedawanie alkoholu nieletnim jest przestępstwem, ale niekoniecznie coś z tego wynika - przyznaje Bogusław Preisner z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która zorganizowała badanie.
Pocieszające jest to, że kiedy któryś z klientów w sklepie zwrócił sprzedawcy uwagę, że powinien wylegitymować młodego człowieka, sklepikarz zazwyczaj rezygnował ze sprzedaży alkoholu. Tyle że osobą zwracającą uwagę był z reguły "tajemniczy klient" współpracujący z socjologami prowadzącymi badanie. Inni klienci w sklepach i supermarketach na kupowanie alkoholu przez młodzież reagowali bardzo rzadko (zaledwie 44 osoby na ponad 1000).
Alkohol kupuje się równie łatwo w mieście i na wsi, w hipermarketach
czwarty sprawdził dokumenty.<br>- Większość Polaków wie, że sprzedawanie alkoholu nieletnim jest przestępstwem, ale niekoniecznie coś z tego wynika - przyznaje &lt;name type="person"&gt;Bogusław Preisner&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych&lt;/&gt;, która zorganizowała badanie.<br>Pocieszające jest to, że kiedy któryś z klientów w sklepie zwrócił sprzedawcy uwagę, że powinien wylegitymować młodego człowieka, sklepikarz zazwyczaj rezygnował ze sprzedaży alkoholu. Tyle że osobą zwracającą uwagę był z reguły "tajemniczy klient" współpracujący z socjologami prowadzącymi badanie. Inni klienci w sklepach i supermarketach na kupowanie alkoholu przez młodzież reagowali bardzo rzadko (zaledwie 44 osoby na ponad 1000).<br>Alkohol kupuje się równie łatwo w mieście i na wsi, w hipermarketach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego