Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
też bywa przez fachowców superdzieckiem, menadżerem bądź strażnikiem. Odgrywa ją najczęściej najstarsze dziecko w rodzinie, tak jak w przypadku Marty.
W sytuacji alkoholizmu ojca oraz zagubienia i nieporadności matki, przyjmuje rolę "głowy rodziny". Stara się brać odpowiedzialność za pozostałych. Przyjmuje na siebie obowiązki zaniedbywane przez rodziców. Stając się ich opiekunem, rezygnuje z osobistych planów, poświęca się rodzinie i rodzeństwu. Dlatego superdzieci często kończą jako dorośli pracoholicy. Podobnie postępowała Marta.
Krzysztof, Brat Marty, był "zagubionym dzieckiem". Bardzo często to właśnie rola najmłodszego potomka w rodzinie alkoholowej. Dzieci te uzyskują od najbliższych znacznie mniej uwagi od innych.
Wycofują się z życia rodzinnego, izolują
też bywa przez fachowców superdzieckiem, menadżerem bądź strażnikiem. Odgrywa ją najczęściej najstarsze dziecko w rodzinie, tak jak w przypadku Marty.<br>W sytuacji alkoholizmu ojca oraz zagubienia i nieporadności matki, przyjmuje rolę "głowy rodziny". Stara się brać odpowiedzialność za pozostałych. Przyjmuje na siebie obowiązki zaniedbywane przez rodziców. Stając się ich opiekunem, rezygnuje z osobistych planów, poświęca się rodzinie i rodzeństwu. Dlatego superdzieci często kończą jako dorośli pracoholicy. Podobnie postępowała Marta.<br>Krzysztof, Brat Marty, był "zagubionym dzieckiem". Bardzo często to właśnie rola najmłodszego potomka w rodzinie alkoholowej. Dzieci te uzyskują od najbliższych znacznie mniej uwagi od innych.<br>Wycofują się z życia rodzinnego, izolują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego