Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
pamięta, kiedy zaczęła się przygoda z malowaniem na szkle. - Nie znałem zupełnie techniki malowania, miałem różne doświadczenia. Zamiast odpowiednich farb do szkła, używałem olejnych. Dzięki temu uzyskałem nieco inny efekt, większą głębię - opowiada. Jego pierwsze próby, które malował jako kleryk, są do tej pory na parafii w Groniu.
- Obrazki, które robię, nie są na wysokim poziomie. Bliżej im do sztuki ludowej. Ciągle mam jednak nowe zamówienia - mówi skromnie. Chrystus w koronie cierniowej, ukrzyżowanie, Matka Boska, postacie świętych - to najczęstsze motywy jego prac. Lubi kopiować obrazy sławnych malarzy, czasem służą mu one tylko jako inspiracja.
Odkąd zaczął kolekcjonować obrazy, własna twórczość stała
pamięta, kiedy zaczęła się przygoda z malowaniem na szkle. - Nie znałem zupełnie techniki malowania, miałem różne doświadczenia. Zamiast odpowiednich farb do szkła, używałem olejnych. Dzięki temu uzyskałem nieco inny efekt, większą głębię - opowiada. Jego pierwsze próby, które malował jako kleryk, są do tej pory na parafii w Groniu.<br>- Obrazki, które robię, nie są na wysokim poziomie. Bliżej im do sztuki ludowej. Ciągle mam jednak nowe zamówienia - mówi skromnie. Chrystus w koronie cierniowej, ukrzyżowanie, Matka Boska, postacie świętych - to najczęstsze motywy jego prac. Lubi kopiować obrazy sławnych malarzy, czasem służą mu one tylko jako inspiracja.<br> Odkąd zaczął kolekcjonować obrazy, własna twórczość stała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego