Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sposobem na walkę z tym zjawiskiem pozostaje więc przeszukanie w domu podejrzanego, zarekwirowanie komputera i zabezpieczenie jego twardego dysku - powiedział "Rz" ekspert Bartosz Lis z Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej.
Jak chronić dziecko przed internetowym zagrożeniem? W wirtualnej rzeczywistości na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw. Przed wieloma z nich uchronić mogą je rodzice i opiekunowie. Podstawową sprawą jest sprawdzanie, czym zajmują się dzieci w wirtualnej rzeczywistości. Komputer, wyposażony w odpowiednie filtry, powinien stać w takim miejscu, by można było na bieżąco sprawdzać, co znajduje się na jego ekranie. Trzeba rozmawiać z dziećmi o tym, co robią podczas surfowania w sieci.
- Należy zwracać uwagę
sposobem na walkę z tym zjawiskiem pozostaje więc przeszukanie w domu podejrzanego, zarekwirowanie komputera i zabezpieczenie jego twardego dysku&lt;/&gt; - powiedział &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; ekspert &lt;name type="person"&gt;Bartosz Lis&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Instytutu Informatyki&lt;/&gt; &lt;name type="org"&gt;Politechniki Łódzkiej&lt;/&gt;.<br>Jak chronić dziecko przed internetowym zagrożeniem? W wirtualnej rzeczywistości na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw. Przed wieloma z nich uchronić mogą je rodzice i opiekunowie. Podstawową sprawą jest sprawdzanie, czym zajmują się dzieci w wirtualnej rzeczywistości. Komputer, wyposażony w odpowiednie filtry, powinien stać w takim miejscu, by można było na bieżąco sprawdzać, co znajduje się na jego ekranie. Trzeba rozmawiać z dziećmi o tym, co robią podczas surfowania w sieci.<br>- Należy zwracać uwagę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego