Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
dZ1 jest wyznaczona przez przecięcie zarysu zęba z okręgiem o promieniu r1. Jest to graniczny punkt styku rolki gąsienicy z zębem koła napędzającego.
Zarys zęba koła napędzającego gąsienice po stronie niepracującej, wykonuje się w taki sam sposób jak dla strony pracującej. W przypadku, gdy liczba ogniw opasujących koło napędzające jest równa nieparzystej wielokrotności połowy, zęby będą występować również w połowie podziałki tZ.
Kształt zębów koła napędzającego łańcuch rolkowy może być również wyznaczony na podstawie polskiej normy PN-M-84161:1973. Metoda tam przyjęta jest zbliżona do przedstawionej na podstawie pracy [10].
Odmiennego podejścia do wyznaczania zarysów zębów kół napędzających wymagają gąsienice
dZ1 jest wyznaczona przez przecięcie zarysu zęba z okręgiem o promieniu r1. Jest to graniczny punkt styku rolki gąsienicy z zębem koła napędzającego.<br>Zarys zęba koła napędzającego gąsienice po stronie niepracującej, wykonuje się w taki sam sposób jak dla strony pracującej. W przypadku, gdy liczba ogniw opasujących koło napędzające jest równa nieparzystej wielokrotności połowy, zęby będą występować również w połowie podziałki tZ.<br>Kształt zębów koła napędzającego łańcuch rolkowy może być również wyznaczony na podstawie polskiej normy PN-M-84161:1973. Metoda tam przyjęta jest zbliżona do przedstawionej na podstawie pracy [10].<br>Odmiennego podejścia do wyznaczania zarysów zębów kół napędzających wymagają gąsienice
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego