Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
wprowadzenia zmian do dzisiejszej struktury federalnego systemu kanadyjskiego. Spotkało się to oczywiście z ostrą krytyką zwolenników federalizmu. Szczególnie frankofoni zajmujący miejsca w federalnej Izbie Gmin, z premierem Trudeau na czele, zaczęli wytykać rządowi Levesque'a nieuczciwość i wręcz krętactwo, przy pomocy którego Levesque próbuje uzyskać zgodę wielu dobrych obywateli Kanady na rozbicie kraju.

ŹRÓDŁA SEPARATYZMU

Skąd się wzięły separatystyczne ciągoty tej francuskiej w większości prowincji? Jak doszło do tego, że dzisiaj rząd prowincjonalny otwarcie głosi zamiar oderwania największej prowincji od reszty kraju i wszystko wskazuje na to, że jest to już zamiar na siły mierzony, choć na początku mogło wyglądać odwrotnie?

Claude
wprowadzenia zmian do dzisiejszej struktury federalnego systemu kanadyjskiego. Spotkało się to oczywiście z ostrą krytyką zwolenników federalizmu. Szczególnie &lt;orig&gt;frankofoni&lt;/&gt; zajmujący miejsca w federalnej Izbie Gmin, z premierem Trudeau na czele, zaczęli wytykać rządowi Levesque'a nieuczciwość i wręcz krętactwo, przy pomocy którego Levesque próbuje uzyskać zgodę wielu dobrych obywateli Kanady na rozbicie kraju.<br><br>&lt;tit&gt;ŹRÓDŁA SEPARATYZMU&lt;/&gt;<br><br>Skąd się wzięły separatystyczne ciągoty tej francuskiej w większości prowincji? Jak doszło do tego, że dzisiaj rząd prowincjonalny otwarcie głosi zamiar oderwania największej prowincji od reszty kraju i wszystko wskazuje na to, że jest to już zamiar na siły mierzony, choć na początku mogło wyglądać odwrotnie?<br><br> Claude
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego