Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
kątowych i rozkładów energetycznych produktów reakcji, z których informacje o liczbie lub raczej o gęstości poziomów jądrowych uzyskujemy pośrednio przez odwołanie się do modelu teoretycznego reakcji. Ze względu na to, że różne reakcje selekcjonują wzbudzone w nich poziomy oraz na niedokładność wyznaczenia powyższych charakterystyk, uzyskane tą drogą dane wykazują duże rozbieżności.
Powyższy przegląd metod eksperymentalnych i uzyskiwanych przy ich pomocy informacji wskazuje, że nasza znajomość stanów wysokowzbudzonych jest niepełna i fragmentaryczna. W sytuacji, kiedy potrzebna jest znajomość zachowania się poziomów wzbudzonych w szerokim zakresie energii wzbudzenia, zmuszeni jesteśmy korzystać z modelu teoretycznego.
Podstawą teoretycznego ujęcia ruchów wewnątrzjądrowych przy wysokiej energii wzbudzenia
kątowych i rozkładów energetycznych produktów reakcji, z których informacje o liczbie lub raczej o gęstości poziomów jądrowych uzyskujemy pośrednio przez odwołanie się do modelu teoretycznego reakcji. Ze względu na to, że różne reakcje selekcjonują wzbudzone w nich poziomy oraz na niedokładność wyznaczenia powyższych charakterystyk, uzyskane tą drogą dane wykazują duże rozbieżności.<br>Powyższy przegląd metod eksperymentalnych i uzyskiwanych przy ich pomocy informacji wskazuje, że nasza znajomość stanów wysokowzbudzonych jest niepełna i fragmentaryczna. W sytuacji, kiedy potrzebna jest znajomość zachowania się poziomów wzbudzonych w szerokim zakresie energii wzbudzenia, zmuszeni jesteśmy korzystać z modelu teoretycznego.<br>Podstawą teoretycznego ujęcia ruchów wewnątrzjądrowych przy wysokiej energii wzbudzenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego