Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
się imperializmowi, z hasłem rządu robotniczo-chłopskiego i wykazywać, że rząd burżuazji prowadzi do zguby niepodległości, do zaprzedania się w niewolę imperializmu. Z tą prawdą winniśmy iść do mas".
Po przewrocie majowym w 1926 r. Brand wraca do czynnej pracy w KPP. Zostaje wówczas członkiem Centralnej Redakcji partyjnej. W partii rozgorzała wówczas dyskusja nad źródłami błędnej taktyki KPP w dniach przewrotu, która doprowadziła do walk frakcyjnych między zwolennikami większości i mniejszości KC. Brand wraz z Warskim, Kostrzewą, Próchniakiem i Stefańskim stanowili ideologiczny trzon większości.
W czerwcu 1926 r. Brand wspólnie z Kostrzewą opublikował "Tezy o sytuacji w Polsce", stanowiące marksistowską próbę
się imperializmowi, z hasłem rządu robotniczo-chłopskiego i wykazywać, że rząd burżuazji prowadzi do zguby niepodległości, do zaprzedania się w niewolę imperializmu. Z tą prawdą winniśmy iść do mas".<br>Po przewrocie majowym w 1926 r. Brand wraca do czynnej pracy w KPP. Zostaje wówczas członkiem Centralnej Redakcji partyjnej. W partii rozgorzała wówczas dyskusja nad źródłami błędnej taktyki KPP w dniach przewrotu, która doprowadziła do walk frakcyjnych między zwolennikami większości i mniejszości KC. Brand wraz z Warskim, Kostrzewą, Próchniakiem i Stefańskim stanowili ideologiczny trzon większości.<br>W czerwcu 1926 r. Brand wspólnie z Kostrzewą opublikował "Tezy o sytuacji w Polsce", stanowiące marksistowską próbę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego