Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
niemożliwy jest zbiór za pomocą maszyn. Dlatego kawa jest zawsze zbierana tylko ręcznie, kilka razy w roku.



Kawa czy herbata

Od kilkuset lat spór jest wciąż nierozstrzygnięty. Jak wynika ze statystyk, oba napoje cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.
Statystyczny mieszkaniec Ziemi wypija dziennie prawie jedną herbatę i co trzeci dzień rozkoszuje się kawą. (Każdego dnia pijemy 4-5 mld filiżanek herbaty i ok. 2 mld filiżanek kawy.)

Największe spożycie

Polska jest jednym z krajów o największym spożyciu herbaty. Niestety, walory smakowe herbaty wyparły z powszechnej świadomości jej walory lecznicze. Herbata zawiera garbnik, teinę (kofeinę), teofilinę, teobraminę, sole mineralne, rutynę oraz witaminy.
Dzięki
niemożliwy jest zbiór za pomocą maszyn. Dlatego kawa jest zawsze zbierana tylko ręcznie, kilka razy w roku.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kawa czy herbata&lt;/&gt;<br><br>Od kilkuset lat spór jest wciąż nierozstrzygnięty. Jak wynika ze statystyk, oba napoje cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.<br>Statystyczny mieszkaniec Ziemi wypija dziennie prawie jedną herbatę i co trzeci dzień rozkoszuje się kawą. (Każdego dnia pijemy 4-5 mld filiżanek herbaty i ok. 2 mld filiżanek kawy.)<br><br>&lt;tit&gt;Największe spożycie&lt;/&gt;<br><br>Polska jest jednym z krajów o największym spożyciu herbaty. Niestety, walory smakowe herbaty wyparły z powszechnej świadomości jej walory lecznicze. Herbata zawiera garbnik, teinę (kofeinę), teofilinę, teobraminę, sole mineralne, rutynę oraz witaminy.<br>Dzięki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego