Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
tys. pedagogów opuścili w ciągu roku 3391 dni pracy. W Zielonogórskiem przypada na jednego nauczyciela w roku 20 dni zwolnień lekarskich.

KIN mamy ok. 2 tys. Rocznie przybywają dwa, trzy - likwidacji ulega 170-200. Okręgowe przedsiębiorstwa upowszechniania filmu odpowiadają: te kina były nierentowne, brakowało funduszy na remont.

SERCE DOBRE, ale rozum nie ten. Na Cytadeli w Poznaniu, Parku Przyjaźni zawieszono budki lęgowe z betonu.

RZEMIOSŁO warszawskie ma dobry okres. Na Ochocie buduje się ok. stu pomieszczeń dla rzemieślników, na Woli powstaje piętnaście zakładów, a na Mokotowie blisko trzydzieści.

ZAKOŃCZYŁ się siedemnasty Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Jury w pierwszym zdaniu swego
tys. pedagogów opuścili w ciągu roku 3391 dni pracy. W Zielonogórskiem przypada na jednego nauczyciela w roku 20 dni zwolnień lekarskich.<br><br>KIN mamy ok. 2 tys. Rocznie przybywają dwa, trzy - likwidacji ulega 170-200. Okręgowe przedsiębiorstwa upowszechniania filmu odpowiadają: te kina były nierentowne, brakowało funduszy na remont.<br><br>SERCE DOBRE, ale rozum nie ten. Na Cytadeli w Poznaniu, Parku Przyjaźni zawieszono budki lęgowe z betonu. <br><br>RZEMIOSŁO warszawskie ma dobry okres. Na Ochocie buduje się ok. stu pomieszczeń dla rzemieślników, na Woli powstaje piętnaście zakładów, a na Mokotowie blisko trzydzieści.<br><br>ZAKOŃCZYŁ się siedemnasty Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Jury w pierwszym zdaniu swego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego