Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 6
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
w 1863 r., pod Krzykawką (gdzie była tłumaczką z języka włoskiego oficjalnej delegacji - przypisek LSP). W 1912 r. wystawia "Krajobraz ukraiński" przygotowany przez olkuski Oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, co zapoczątkowało dalsze kontakty z tym miastem.
W 1917 r. przeprowadza się wraz z matką do Bolesławia. W Olkuszu obejmuje posadę nauczycielki rysunków w miejscowym gimnazjum żeńskim i urzędniczki w biurze kopalni w Bolesławiu.
Zarabiając stosunkowo sporo, mogła zapewnić godziwe życie matce i sobie, a także każdą wolną chwilę poświęcić malowaniu.
W czasie II wojny światowej kilkakrotnie zmienia miejsce zamieszkania. Z początkiem wojny przenosi się do dworku w Krzykawce.
W 1940 r. umarła
w 1863 r., pod Krzykawką&lt;/&gt; (gdzie była tłumaczką z języka włoskiego oficjalnej delegacji - przypisek LSP). &lt;q&gt;W 1912 r. wystawia "Krajobraz ukraiński" przygotowany przez olkuski Oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, co zapoczątkowało dalsze kontakty z tym miastem.<br>W 1917 r. przeprowadza się wraz z matką do Bolesławia. W Olkuszu obejmuje posadę nauczycielki rysunków w miejscowym gimnazjum żeńskim i urzędniczki w biurze kopalni w Bolesławiu.<br>Zarabiając stosunkowo sporo, mogła zapewnić godziwe życie matce i sobie, a także każdą wolną chwilę poświęcić malowaniu.<br>W czasie II wojny światowej kilkakrotnie zmienia miejsce zamieszkania. Z początkiem wojny przenosi się do dworku w Krzykawce.<br>W 1940 r. umarła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego