Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2895
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
wojen".
Według międzynarodowych standardów na mogiłach indywidualnych podaje się imię, nazwisko, stopień i daty śmierci oraz urodzin poległego. Jeśli należały do żołnierza formacji uznanej przez międzynarodowy trybunał w Norymberdze za zbrodniczą, pomija się stopień wojskowy i nazwę oddziału.
Na razie na nowo wybudowanych cmentarzach pochowano ok. 70 tys. poległych. Bardzo rzadko kości są przewożone do Niemiec, ponieważ ich identyfikacja jest trudna, są przemieszane, często brakuje nieśmiertelników lub nie wiadomo, do kogo one należą - wyjaśnia Zenon Szpyra, szef zamojskiej firmy Gutex, która wykonuje 80 proc. ekshumacji.

Zemsta na zwłokach
Hans Otto Weber z Niemieckiego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi przekonuje, że cmentarze
wojen"&lt;/&gt;.<br>Według międzynarodowych standardów na mogiłach indywidualnych podaje się imię, nazwisko, stopień i daty śmierci oraz urodzin poległego. Jeśli należały do żołnierza formacji uznanej przez międzynarodowy trybunał w Norymberdze za zbrodniczą, pomija się stopień wojskowy i nazwę oddziału.<br>Na razie na nowo wybudowanych cmentarzach pochowano ok. 70 tys. poległych. Bardzo rzadko kości są przewożone do Niemiec, ponieważ ich identyfikacja jest trudna, są przemieszane, często brakuje nieśmiertelników lub nie wiadomo, do kogo one należą - wyjaśnia Zenon Szpyra, szef zamojskiej firmy Gutex, która wykonuje 80 proc. ekshumacji.<br><br>&lt;tit1&gt;Zemsta na zwłokach&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Hans Otto Weber&lt;/&gt; z Niemieckiego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi przekonuje, że cmentarze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego