Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dobrowolnego odejścia. Zaproponował mu wtedy objęcie funkcji kapelana w Centrum Ekumenicznym św. Brygidy w Gdańsku Oliwie.
Ostatnio prałat odpowiedział arcybiskupowi listem na list. - Odpowiedź jednak nie była taka, jak powinna być - uznał abp. Gocłowski.
Sprawa ks. Jankowskiego ciągnie się od lipca, kiedy ujawniono, że gdańska prokuratura zajmuje się doniesieniem o rzekomym molestowaniu seksualnym ministranta Sławomira R. Chłopak zeznał, że otrzymywał od księdza kilkutysięczne kieszonkowe. Jego koledzy opowiadali, że w tajemnicy przed prałatem pili alkohol na terenie plebanii.
Obecnie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Zostało przedłużone do 27 grudnia. Nikomu w związku ze sprawą nie postawiono zarzutów.Bez immunitetu, bez partii
dobrowolnego odejścia. Zaproponował mu wtedy objęcie funkcji kapelana w &lt;name type="org"&gt;Centrum Ekumenicznym św. Brygidy&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Gdańsku Oliwie&lt;/&gt;.<br>Ostatnio prałat odpowiedział arcybiskupowi listem na list. - Odpowiedź jednak nie była taka, jak powinna być - uznał abp. &lt;name type="person"&gt;Gocłowski&lt;/&gt;.<br>Sprawa ks. &lt;name type="person"&gt;Jankowskiego&lt;/&gt; ciągnie się od lipca, kiedy ujawniono, że gdańska prokuratura zajmuje się doniesieniem o rzekomym molestowaniu seksualnym ministranta &lt;name type="person"&gt;Sławomira R.&lt;/&gt; Chłopak zeznał, że otrzymywał od księdza kilkutysięczne kieszonkowe. Jego koledzy opowiadali, że w tajemnicy przed prałatem pili alkohol na terenie plebanii.<br>Obecnie śledztwo prowadzi &lt;name type="org"&gt;Prokuratura Okręgowa w Elblągu&lt;/&gt;. Zostało przedłużone do 27 grudnia. Nikomu w związku ze sprawą nie postawiono zarzutów.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Bez immunitetu, bez partii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego