Typ tekstu: Książka
Autor: Nurowska Maria
Tytuł: Panny i wdowy. Zdrada
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1992
odpowiedział, zmienili temat, rozmawiali o sytuacji politycznej, o trudnościach, jakie Edmund napotykał na każdym kroku, bezpartyjny dyrektor to czarna owca w stadzie karierowiczów i różnych dygnitarzy z awansu. Rozkradają Polskę, rozkradają lasy. Jakie wspaniałe drzewostany idą pod topór, tylko dlatego, żeby wykonać sztucznie rozdęte plany. To zdrada interesu narodowego, to sabotaż.
- Ten sztuczny twór, jakim jest Polska Ludowa, nie utrzyma się dłużej niż dziesięć lat - powiedział Edmund. - Po tej dacie wszystko się zawali. Jak długo można bezmyślnie niszczyć i kraść?
- Dziesięć lat - powtórzył za nim radca. - Czyli w sześćdziesiątym dziewiątym odzyskamy wolność?
- Raczej zginiemy z kretesem. Ten kraj już się nie
odpowiedział, zmienili temat, rozmawiali o sytuacji politycznej, o trudnościach, jakie Edmund napotykał na każdym kroku, bezpartyjny dyrektor to czarna owca w stadzie karierowiczów i różnych dygnitarzy z awansu. Rozkradają Polskę, rozkradają lasy. Jakie wspaniałe drzewostany idą pod topór, tylko dlatego, żeby wykonać sztucznie rozdęte plany. To zdrada interesu narodowego, to sabotaż. <br>- Ten sztuczny twór, jakim jest Polska Ludowa, nie utrzyma się dłużej niż dziesięć lat - powiedział Edmund. - Po tej dacie wszystko się zawali. Jak długo można bezmyślnie niszczyć i kraść?<br>- Dziesięć lat - powtórzył za nim radca. - Czyli w sześćdziesiątym dziewiątym odzyskamy wolność?<br>- Raczej zginiemy z kretesem. Ten kraj już się nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!