Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.14 (11)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
A dlaczego nasze jabłka są takie drogie? Otóż ich hodowla więcej kosztuje niż hodowla bananów! Mamy droższą siłę roboczą. Poza tym banany rosną jak zboże - nie trzeba o nie specjalnie dbać, a aby wyhodować ładne jabłka, trzeba trochę zainwestować w pielęgnację drzewek i owoców. Mimo to cena jabłek sprzedawanych przez sadownika jest nadal o wiele niższa niż ta, którą płacimy w sklepie.
- Moje koszty wahają się między 60-70 gr za kilogram jabłek - mówi Marcin Bąk (26 l.), sadownik. - W hurcie sprzedaję je po złotówce za kilogram, a w sklepie owoce kosztują już dwa razy tyle.
Za co więc jeszcze płacimy
A dlaczego nasze jabłka są takie drogie? Otóż ich hodowla więcej kosztuje niż hodowla bananów! Mamy droższą siłę roboczą. Poza tym banany rosną jak zboże - nie trzeba o nie specjalnie dbać, a aby wyhodować ładne jabłka, trzeba trochę zainwestować w pielęgnację drzewek i owoców. Mimo to cena jabłek sprzedawanych przez sadownika jest nadal o wiele niższa niż ta, którą płacimy w sklepie.<br>&lt;q&gt;- Moje koszty wahają się między 60-70 gr za kilogram jabłek&lt;/&gt; - mówi Marcin Bąk (26 l.), sadownik. &lt;q&gt;- W hurcie sprzedaję je po złotówce za kilogram, a w sklepie owoce kosztują już dwa razy tyle.&lt;/&gt;<br>Za co więc jeszcze płacimy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego