Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Podkarpackie
Nr: 12.29
Miejsce wydania: Przemyśl
Rok: 2004
pisze się na żaden instrument dęty tyle, ile na saksofon. Kompozytor pisze, bo uważa, że utwór zachwyci uszy słuchacza. Widzi w tym instrumencie ogromny potencjał odtwórczy w postaci wielu odcieni barw i ogromnych możliwości technicznych.
Saksofon przeciętnemu odbiorcy kojarzy się raczej z muzyką rozrywkową.
- W istocie. Na początku XX wieku saksofon stał się synonimem jazzu. Działalność wspaniałych wykonawców sprawiła, że saksofon - niejako stracony dla muzyki klasycznej - odrodził się na nowo. Nie ma w cywilizowanym świecie kraju, w którym saksofon nie występowałby w filharmonii i w salach koncertowych jako instrument klasyczny.
Rozmawiał: Hubert LEWKOWICZ

Dama zmysłowa
Jak być piękną w 2005 r
pisze się na żaden instrument dęty tyle, ile na saksofon. Kompozytor pisze, bo uważa, że utwór zachwyci uszy słuchacza. Widzi w tym instrumencie ogromny potencjał odtwórczy w postaci wielu odcieni barw i ogromnych możliwości technicznych.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Saksofon przeciętnemu odbiorcy kojarzy się raczej z muzyką rozrywkową.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- W istocie. Na początku XX wieku saksofon stał się synonimem jazzu. Działalność wspaniałych wykonawców sprawiła, że saksofon - niejako stracony dla muzyki klasycznej - odrodził się na nowo. Nie ma w cywilizowanym świecie kraju, w którym saksofon nie występowałby w filharmonii i w salach koncertowych jako instrument klasyczny.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Rozmawiał: Hubert LEWKOWICZ&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;Dama zmysłowa&lt;/&gt;<br>Jak być piękną w 2005 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego