Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
herbaty wyparły z powszechnej świadomości jej walory lecznicze. Herbata zawiera garbnik, teinę (kofeinę), teofilinę, teobraminę, sole mineralne, rutynę oraz witaminy.
Dzięki takiemu składowi poprawia ona krążenie, działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie. Poza tym, zwiększa szybkość kojarzenia, wyostrza wzrok i słuch, ułatwia zapamiętywanie. Jest zalecana przy stanach napięcia nerwowego, a także złego samopoczucia czy zmęczenia.
Kawa także zadomowiła się w Polsce na stałe. Niezawodni statystycy obliczyli, że ponad trzy miliony Polaków rozpoczyna każdy dzień od wypicia filiżanki kawy. Jest ona ceniona przede wszystkim za właściwości pobudzające, ponadto odświeża i poprawia samopoczucie.

Korzystny wpływ

Zarówno kawa, jak i herbata (nienadużywane!) mają korzystny wpływ na
herbaty wyparły z powszechnej świadomości jej walory lecznicze. Herbata zawiera garbnik, teinę (kofeinę), teofilinę, teobraminę, sole mineralne, rutynę oraz witaminy.<br>Dzięki takiemu składowi poprawia ona krążenie, działa moczopędnie i przeciwbakteryjnie. Poza tym, zwiększa szybkość kojarzenia, wyostrza wzrok i słuch, ułatwia zapamiętywanie. Jest zalecana przy stanach napięcia nerwowego, a także złego samopoczucia czy zmęczenia.<br>Kawa także zadomowiła się w Polsce na stałe. Niezawodni statystycy obliczyli, że ponad trzy miliony Polaków rozpoczyna każdy dzień od wypicia filiżanki kawy. Jest ona ceniona przede wszystkim za właściwości pobudzające, ponadto odświeża i poprawia samopoczucie.<br><br>&lt;tit&gt;Korzystny wpływ&lt;/&gt;<br><br>Zarówno kawa, jak i herbata (nienadużywane!) mają korzystny wpływ na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego