Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1214
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1968
1. Spora ilość piosenek tzw. zaangażowanych.
Festiwal był nimi nasycony jak jeszcze nigdy przedtem - nie mówiąc już o tym, że ze względu na rocznicę Wojska, na każdym koncercie - nawet kabaretowym - znalazły się piosenki wojskowe.
Jakie ważne problemy, poza militarnymi, poruszano w opolskiej scenerii? Ba, gdyby ich słuchali ci, do których satyra była skierowana, rumieniliby się ze wstydu i przyrzekali poprawę, tak ostro nieraz im przygadywano. Siemion proponował, aby różni uciążliwi panowie zebrali się w wielką kupę i - siup do głębokiej wody, dla świętego spokoju (w znakomitym "Protest-songu"); Pietrzak roztaczał wizje świata "Za trzydzieści parę lat"; Skaldowie dostrzegli ludzi, których przy
1. Spora ilość piosenek tzw. zaangażowanych.&lt;/tit1&gt;<br>Festiwal był nimi nasycony jak jeszcze nigdy przedtem - nie mówiąc już o tym, że ze względu na rocznicę Wojska, na każdym koncercie - nawet kabaretowym - znalazły się piosenki wojskowe. <br>Jakie ważne problemy, poza militarnymi, poruszano w opolskiej scenerii? Ba, gdyby ich słuchali ci, do których satyra była skierowana, rumieniliby się ze wstydu i przyrzekali poprawę, tak ostro nieraz im przygadywano. Siemion proponował, aby różni uciążliwi panowie zebrali się w wielką kupę i - siup do głębokiej wody, dla świętego spokoju (w znakomitym "Protest-songu"); Pietrzak roztaczał wizje świata "Za trzydzieści parę lat"; Skaldowie dostrzegli ludzi, których przy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!