Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
oczekiwaniu na ratunek pozostali przy życiu musieli się pożywiać ciałami martwych podróżnych. Najczęściej ludożerstwo pokazują horrory. Klasyczny film "Noc żywych trupów" z 1968 r. zapoczątkował cykl filmów o zombi - ożywionych trupach żywiących się ludzkim mięsem.
Świt żywych trupów Wiele z nich, jak na przykład "Świt żywych trupów", było w rzeczywistości satyrami na coraz bardziej konsumpcyjnie nastawiony świat. Do grona filmów z akcentami kanibalistycznymi dodać można jeszcze groteskową komedię "Delicatessen", artystyczny film Petera Greenewaya "Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" zawierającą scenę specyficznej uczty, krwawe horrory w stylu "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", a nawet filmy animowane.

AW/mwnMETROfakty / Lecterowe różności
oczekiwaniu na ratunek pozostali przy życiu musieli się pożywiać ciałami martwych podróżnych. Najczęściej ludożerstwo pokazują horrory. Klasyczny film "Noc żywych trupów" z 1968 r. zapoczątkował cykl filmów o &lt;orig&gt;zombi&lt;/&gt; - ożywionych trupach żywiących się ludzkim mięsem.<br>Świt żywych trupów Wiele z nich, jak na przykład "Świt żywych trupów", było w rzeczywistości satyrami na coraz bardziej konsumpcyjnie nastawiony świat. Do grona filmów z akcentami kanibalistycznymi dodać można jeszcze groteskową komedię "Delicatessen", artystyczny film Petera Greenewaya "Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek" zawierającą scenę specyficznej uczty, krwawe horrory w stylu "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", a nawet filmy animowane.<br><br>&lt;au&gt;AW/mwn&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;METROfakty / Lecterowe różności
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego