Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
63 przedstawiono układ oczyszczalni w FSM w Sosnowcu. Efekty oczyszczania podane w tabl. 2.12 uzyskano przy bardzo dużym nadmiarze reduktora i utleniacza.
Drugim przykładem układu przepływowego jest oczyszczalnia przy zakładach "Iskra" w Kielcach (rys.2.64). W tej oczyszczalni nie występują wprawdzie ścieki cyjankowe, ale są dwa niezależne ciągi: ścieków emulsyjnych i chromowych oraz połączony układ dwóch poprzednich z dodatkiem ścieków kwaśno-alkalicznych.
Oczyszczalnię ścieków metodą jonitową i stację odnowy wody zrealizowano w jednym z polskich zakładów, pracujących na rzecz rolnictwa.
Galwanizernia zużywa 770 m3 wody na dobę. Zaprojektowano odzysk wody 572 m3/d, a resztę odprowadza się do kanalizacji
63 przedstawiono układ oczyszczalni w FSM w Sosnowcu. Efekty oczyszczania podane w tabl. 2.12 uzyskano przy bardzo dużym nadmiarze reduktora i utleniacza.<br>Drugim przykładem układu przepływowego jest oczyszczalnia przy zakładach "Iskra" w Kielcach (rys.2.64). W tej oczyszczalni nie występują wprawdzie ścieki cyjankowe, ale są dwa niezależne ciągi: ścieków emulsyjnych i chromowych oraz połączony układ dwóch poprzednich z dodatkiem ścieków kwaśno-alkalicznych.<br>Oczyszczalnię ścieków metodą jonitową i stację odnowy wody zrealizowano w jednym z polskich zakładów, pracujących na rzecz rolnictwa.<br>Galwanizernia zużywa 770 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; wody na dobę. Zaprojektowano odzysk wody 572 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;/d, a resztę odprowadza się do kanalizacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego