Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
wymagają dawki 50100% w przeliczeniu na olej.
Duże dawki chemikaliów i konieczność dodawania wodorotlenku wapnia (w celu zalkalizowania emulsji) powodują powstawanie znacznych (nawet do 30% obj.) objętości silnie zaolejonych osadów, co jest wadą tej metody. Osady te źle sedymentują, a czasami wypływają na powierzchnię.
Powszechną praktyką jest zatem rezygnacja z sedymentacji i bezpośrednia filtracja osadów w kilka minut po rozdzieleniu faz.
Jako jeden z tańszych deemulgatorów chemicznych można wymienić siarczan żelaza(II), zawarty w zużytej kąpieli trawiennej. Do emulsji o zawartości 35% oleju dodać należy 20l/m3 kąpieli (odpowiada to dawce żelaza 215g/l). Następnie ścieki podgrzewa się do temp. 60
wymagają dawki 50100% w przeliczeniu na olej.<br>Duże dawki chemikaliów i konieczność dodawania wodorotlenku wapnia (w celu zalkalizowania emulsji) powodują powstawanie znacznych (nawet do 30% obj.) objętości silnie zaolejonych osadów, co jest wadą tej metody. Osady te źle sedymentują, a czasami wypływają na powierzchnię.<br>Powszechną praktyką jest zatem rezygnacja z sedymentacji i bezpośrednia filtracja osadów w kilka minut po rozdzieleniu faz.<br>Jako jeden z tańszych deemulgatorów chemicznych można wymienić siarczan żelaza(II), zawarty w zużytej kąpieli trawiennej. Do emulsji o zawartości 35% oleju dodać należy 20l/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; kąpieli (odpowiada to dawce żelaza 215g/l). Następnie ścieki podgrzewa się do temp. 60
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!