Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
mięśnie zaczepione w udzie. Mechanoreceptory nóg (receptory podatne na bodźce mechaniczne) dzielą się na prioreceptory, receptory dotyku i receptory nacisku.
Część mechanoreceptorów rozmieszczona jest na powierzchni nogi (rys. 6.4), a część mieści się w jej wnętrzu (rys. 6.5).
Prioreceptory dostarczają informacji o pozycji i o względnym ruchu poszczególnych segmentów nogi. Prioreceptorami są organy chordotonalne, receptory strunowe i receptory mięśni (rys. 6.5) oraz płaszczyzny włosowe należące do grupy receptorów dotyku (rys. 6.4).




Organ chordotonalny składa się z wielu komórek czuciowych, które są dołączone do
włókien przyciskanych w czasie ruchu do łuski poprzez ścięgna albo poprzez fragment sąsiedniego segmentu
mięśnie zaczepione w udzie. Mechanoreceptory nóg (receptory podatne na bodźce mechaniczne) dzielą się na prioreceptory, receptory dotyku i receptory nacisku. <br>Część mechanoreceptorów rozmieszczona jest na powierzchni nogi (rys. 6.4), a część mieści się w jej wnętrzu (rys. 6.5). <br>Prioreceptory dostarczają informacji o pozycji i o względnym ruchu poszczególnych segmentów nogi. Prioreceptorami są organy chordotonalne, receptory strunowe i receptory mięśni (rys. 6.5) oraz płaszczyzny włosowe należące do grupy receptorów dotyku (rys. 6.4).<br><br>&lt;page nr=141&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br>Organ chordotonalny składa się z wielu komórek czuciowych, które są dołączone do <br>włókien przyciskanych w czasie ruchu do łuski poprzez ścięgna albo poprzez fragment sąsiedniego segmentu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego