Typ tekstu: Książka
Autor: Musierowicz Małgorzata
Tytuł: Dziecko piątku
Rok: 1993
zapach świeżego chleba.


- Stanisław Wyspiański: Wesele - powiedział z taśmy głos Konrada. - Wybrane fragmenty w inscenizacji Konrada Bitnera. Lalki i oprawa plastyczna - Konrad Bitner. Ilustracja muzyczna - Konrad Bitner. - Tu artysta ocenił liczebność widowni, westchnął i przy wtórze melancholijnego oboju z taśmy szepnął: - Kurtyna!
Kurtyna odrobinę się zacięła i przez kilkanaście straszliwych sekund nie chciała ruszyć z miejsca. Konrad rzucił Aurelii spojrzenie Gromowładnego.
- Jazda! - syknął.
Aurelia spróbowała raz jeszcze, mocniej, pociągnąć za sznureczek, po czym, odsunąwszy kurtynę, odsunęła się sama, by podziwiać spektakl.
- Te, ale draczne lalki - powiedział za nią głos chłopięcy.
- Cśśś! - syknął ktoś.
- Panie, zabierz pan stąd tę głowę - doleciała z
zapach świeżego chleba.<br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br>&lt;page nr=40&gt;<br>- Stanisław Wyspiański: Wesele - powiedział z taśmy głos Konrada. - Wybrane fragmenty w inscenizacji Konrada Bitnera. Lalki i oprawa plastyczna - Konrad Bitner. Ilustracja muzyczna - Konrad Bitner. - Tu artysta ocenił liczebność widowni, westchnął i przy wtórze melancholijnego oboju z taśmy szepnął: - Kurtyna!<br>Kurtyna odrobinę się zacięła i przez kilkanaście straszliwych sekund nie chciała ruszyć z miejsca. Konrad rzucił Aurelii spojrzenie Gromowładnego.<br>- Jazda! - syknął.<br>Aurelia spróbowała raz jeszcze, mocniej, pociągnąć za &lt;orig reg="snureczek"&gt;sznureczek&lt;/&gt;, po czym, odsunąwszy kurtynę, odsunęła się sama, by podziwiać spektakl.<br>- Te, ale draczne lalki - powiedział za nią głos chłopięcy.<br>- Cśśś! - syknął ktoś.<br>- Panie, zabierz pan stąd tę głowę - doleciała z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego