Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalewski Włodzimierz
Tytuł: Powrót do Breitenheide
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
oddalili się boczną ścieżką, dochodząc do miejsca, gdzie zza rozrośniętych krzewów nie było prawie słychać wiolonczeli i skrzypiec.
- Pani musi być ze mną, Étincelle.
- Chyba pan oszalał. Jak pan to sobie wyobraża? W ogóle mnie pan nawet nie pyta o zdanie i wrzeszczy jak feldfebel.
- Ani słowa więcej! Nie jestem sentymentalnym młodzieniaszkiem i nie będę pani ględził banałów o uczuciach. Proszę jednak przyjąć do wiadomości, że nigdy żadna kobieta nie tkwiła we mnie tak mocno!
- Coś podobnego! Pan jest chyba nieprzytomny! Ale... Przecież pan wie, że jestem związana, że kocham Mondiego.
Wzruszył ramionami.
Stanęła bokiem i udawała, że wpatruje się w
oddalili się boczną ścieżką, dochodząc do miejsca, gdzie zza rozrośniętych krzewów nie było prawie słychać wiolonczeli i skrzypiec.<br>- Pani musi być ze mną, Étincelle.<br>- Chyba pan oszalał. Jak pan to sobie wyobraża? W ogóle mnie pan nawet nie pyta o zdanie i wrzeszczy jak feldfebel.<br>- Ani słowa więcej! Nie jestem sentymentalnym młodzieniaszkiem i nie będę pani ględził banałów o uczuciach. Proszę jednak przyjąć do wiadomości, że nigdy żadna kobieta nie tkwiła we mnie tak mocno!<br>- Coś podobnego! Pan jest chyba nieprzytomny! Ale... Przecież pan wie, że jestem związana, że kocham Mondiego.<br>Wzruszył ramionami.<br>Stanęła bokiem i udawała, że wpatruje się w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!