Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Ksiądz Helena
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1990
A karzełki?
SEKRETARZ Uspokoiło się... tyle że podobno wysuwają swego kandydata do Nagrody Nobla...
Pukanie, SEKRETARZ podchodzi do drzwi. BISKUP daje mu poznać na migi, że przyjmie KSIĘDZA HELENĘ sam. SEKRETARZ wpuszcza ją i wychodzi.
KSIĄDZ HELENA Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
BISKUP Na wieki wieków... Proszę... proszę... niech Ksiądz siada. (uśmiecha się zakłopotany) Zanim przejdę do... do pewnych sformułowań... no i do wniosków... chciałbym się dowiedzieć, kiedy to pojawiły się pierwsze oznaki powołania? Czy nie w czasie studiów... pod wpływem pewnego wstrząsu emocjonalnego?
KSIĄDZ HELENA ze swadą Ooo... o wiele wcześniej. Nawet bardzo wcześnie. Za przyczyną mego ojca... który zaczął
A karzełki?<br>SEKRETARZ Uspokoiło się... tyle że podobno wysuwają swego kandydata do Nagrody Nobla...<br>Pukanie, SEKRETARZ podchodzi do drzwi. BISKUP daje mu poznać na migi, że przyjmie KSIĘDZA HELENĘ sam. SEKRETARZ wpuszcza ją i wychodzi.<br>KSIĄDZ HELENA Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.<br>BISKUP Na wieki wieków... Proszę... proszę... niech Ksiądz siada. (uśmiecha się zakłopotany) Zanim przejdę do... do pewnych sformułowań... no i do wniosków... chciałbym się dowiedzieć, kiedy to pojawiły się pierwsze oznaki powołania? Czy nie w czasie studiów... pod wpływem pewnego wstrząsu emocjonalnego?<br>KSIĄDZ HELENA ze swadą Ooo... o wiele wcześniej. Nawet bardzo wcześnie. Za przyczyną mego ojca... który zaczął
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego