Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalczykowa Alina
Tytuł: Dramat i teatr romantyczny
Rok: 1997
jeszcze repertuarowi, opartemu na dziełach Woltera. Odtąd liczył się Szekspir. Zrozumiano, że to, co znano w Paryżu z przeróbek Ducisa i Letournera ma niewiele wspólnego z oryginałem.
Przy okazji spierano się gwałtownie o to, jakie zachowania są dopuszczalne na scenie. Zgorszenie wywołał między innymi moment, w którym grający Hamleta aktor siada na podłodze, co ma podkreślić szaleństwo bohatera. W konserwatywnym "Courrier des Théâtres" pisano: . W "Le Globe" oceniano to inaczej: . To właśnie "Le Globe", organ pisarzy młodych i sprzyjających romantyzmowi, był jedynym pismem, które od kilku lat wytrwale prowadziło kampanię na rzecz reformy teatru.
Prezentacje teatru angielskiego szeroko były dyskutowane w
jeszcze repertuarowi, opartemu na dziełach Woltera. Odtąd liczył się Szekspir. Zrozumiano, że to, co znano w Paryżu z przeróbek Ducisa i Letournera ma niewiele wspólnego z oryginałem.<br>Przy okazji spierano się gwałtownie o to, jakie zachowania są dopuszczalne na scenie. Zgorszenie wywołał między innymi moment, w którym grający Hamleta aktor siada na podłodze, co ma podkreślić szaleństwo bohatera. W konserwatywnym "Courrier des Théâtres" pisano: &lt;gap&gt;. W "Le Globe" oceniano to inaczej: &lt;gap&gt;. To właśnie "Le Globe", organ pisarzy młodych i sprzyjających romantyzmowi, był jedynym pismem, które od kilku lat wytrwale prowadziło kampanię na rzecz reformy teatru.<br>Prezentacje teatru angielskiego szeroko były dyskutowane w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego