Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
środków ogniowych dywizji.
W sytuacji, gdy decentralizacja dowodzenia pozbawia dowódcę dywizji dużej części środków klasycznych, którymi może wpływać na przebieg walki, użycie pododdziału wyrzutni pocisków "Honest John" pozostającego do jego dyspozycji umożliwi dokonanie radykalnej zmiany stosunku sił na własną korzyść.


KRÓTKIE INFORMACJE
Stany Zjednoczone
W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono nocne szkolenie skoczków spadochronowych. Podczas pierwszych ćwiczeń, które uznano za eksperymentalne, badano różne sposoby wykonywania skoków z powolnym otwarciem spadochronu i z otwarciem natychmiastowym. Następne skoki przeprowadzono z wysokości 3300 metrów, przy czym spadochrony otwierały się dopiero na wysokości 650 metrów.
Zadania bojowe dla spadochroniarzy przewidują, że zostaną oni wyrzuceni na terytorium nieprzyjaciela
środków ogniowych dywizji.<br>W sytuacji, gdy decentralizacja dowodzenia pozbawia dowódcę dywizji dużej części środków klasycznych, którymi może wpływać na przebieg walki, użycie pododdziału wyrzutni pocisków "Honest John" pozostającego do jego dyspozycji umożliwi dokonanie radykalnej zmiany stosunku sił na własną korzyść.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=152&gt;<br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KRÓTKIE INFORMACJE&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit1&gt;Stany Zjednoczone&lt;/tit1&gt;<br>&lt;intro&gt;W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono &lt;hi rend="bold"&gt;nocne szkolenie skoczków spadochronowych.&lt;/hi&gt; Podczas pierwszych ćwiczeń, które uznano za eksperymentalne, badano różne sposoby wykonywania skoków z powolnym otwarciem spadochronu i z otwarciem natychmiastowym. Następne skoki przeprowadzono z wysokości 3300 metrów, przy czym spadochrony otwierały się dopiero na wysokości 650 metrów.&lt;/intro&gt;<br>Zadania bojowe dla spadochroniarzy przewidują, że zostaną oni wyrzuceni na terytorium nieprzyjaciela
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego