Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.31 (26)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Pedagodzy ogłosili alarm. Pani dyrektor szybko podjęła decyzję. Zakazała używania korektorów. Dzieci jednak nie chcą się z nimi rozstać. Korektor znajduje się niemal w każdym piórniku.
- Koledzy wąchali korektor, ale to strasznie śmierdzi. Ja go mam, bo zamazuję błędy i nie muszę wtedy skreślać. To ładniej wygląda - wyjaśnia 11-letnia Ania, którą wprowadzony zakaz złości.
Większość korektorów zawiera cyklopentan. To niebezpieczny węglowodór, wchłaniany przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. Działa jak narkotyk, ale tylko w bardzo dużym stężeniu.
- Każde wąchanie substancji chemicznych może być groźne dla zdrowia - tłumaczy Andrzej Konował z Polskiej Akademii
Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Pedagodzy ogłosili alarm. Pani dyrektor szybko podjęła decyzję. Zakazała używania korektorów. Dzieci jednak nie chcą się z nimi rozstać. Korektor znajduje się niemal w każdym piórniku.<br>&lt;q&gt;- Koledzy wąchali korektor, ale to strasznie śmierdzi. Ja go mam, bo zamazuję błędy i nie muszę wtedy skreślać. To ładniej wygląda&lt;/&gt; - wyjaśnia 11-letnia Ania, którą wprowadzony zakaz złości.<br>Większość korektorów zawiera cyklopentan. To niebezpieczny węglowodór, wchłaniany przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. Działa jak narkotyk, ale tylko w bardzo dużym stężeniu.<br>&lt;q&gt;- Każde wąchanie substancji chemicznych może być groźne dla zdrowia&lt;/&gt; - tłumaczy Andrzej Konował z Polskiej Akademii
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego