Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Andrzej Otrębski
Tytuł: strona łowiecka
Rok: 2003
Brandta.


Styka Tadeusz
1889 - 1954
Początkowo naukę rysunku pobierał u swojego ojca Jana Styki, który dumny z uzdolnień syna, już od roku 1900 wysyłał jego prace na wystawy. Następnie kształcił się w Paryżu, a od roku 1929 zamieszkał na stałe w Stanach Zjednoczonych. Zasłynął przede wszystkim jako autor efektownych portretów sławnych osób i ludzi ze sfer arystokracji.
Obrazy animalistyczne powstały we wczesnym okresie jego działalności artystycznej, później zaniedbał ten rodzaj malarstwa. Szczególnie upodobał sobie lwy, malując je w różnych ujęciach i sytuacjach.


Wasilewski Czesław (Zygmuntowicz)
1875 - 1947
Popularny w okresie międzywojennym warszawski malarz-samouk. Tworzył obrazy o tematyce rodzajowej inspirowane płótnami
Brandta.<br><br><br>&lt;tit&gt;Styka Tadeusz<br>1889 - 1954&lt;/&gt;<br>Początkowo naukę rysunku pobierał u swojego ojca Jana Styki, który dumny z uzdolnień syna, już od roku 1900 wysyłał jego prace na wystawy. Następnie kształcił się w Paryżu, a od roku 1929 zamieszkał na stałe w Stanach Zjednoczonych. Zasłynął przede wszystkim jako autor efektownych portretów sławnych osób i ludzi ze sfer arystokracji.<br>Obrazy animalistyczne powstały we wczesnym okresie jego działalności artystycznej, później zaniedbał ten rodzaj malarstwa. Szczególnie upodobał sobie lwy, malując je w różnych ujęciach i sytuacjach.<br><br><br>&lt;tit&gt;Wasilewski Czesław (Zygmuntowicz)<br>1875 - 1947&lt;/&gt;<br>Popularny w okresie międzywojennym warszawski malarz-samouk. Tworzył obrazy o tematyce rodzajowej inspirowane płótnami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego