Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 17
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
grą na gitarze i niekończącym się śpiewaniem. "Przebojem" była piosenka o starym cowboyu z refrenem "Co mi tam wiatr, co mi tam chłód, byle był koń, wiatronogi druh. Byle był colt, lasso i bat." Siostra Ottona opowiada, że kiedyś kardynał Wojtyła przez całe przedpołudnie odprawiał Drogę Krzyżową, nie przychodząc na śniadanie. A innym razem spostrzegła przy sprzątaniu porannym, że łóżko Kardynała jest nietknięte. Spał widać na podłodze, uznając to miejsce za najodpowiedniejsze dla siebie, w przedziwnej, a znamionującej Go pokorze franciszkańskiej.
Doprawdy wzruszająca jest ta góralska książka, zatytułowana jakże wymownie - "Okrusyna casu jak okrusyna chleba".
Emil Biela

"Okrusyna casu jak okrusyna
grą na gitarze i niekończącym się śpiewaniem. "Przebojem" była piosenka o starym cowboyu z refrenem "Co mi tam wiatr, co mi tam chłód, byle był koń, wiatronogi druh. Byle był colt, lasso i bat." Siostra Ottona opowiada, że kiedyś kardynał Wojtyła przez całe przedpołudnie odprawiał Drogę Krzyżową, nie przychodząc na śniadanie. A innym razem spostrzegła przy sprzątaniu porannym, że łóżko Kardynała jest nietknięte. Spał widać na podłodze, uznając to miejsce za najodpowiedniejsze dla siebie, w przedziwnej, a znamionującej Go pokorze franciszkańskiej.<br>Doprawdy wzruszająca jest ta góralska książka, zatytułowana jakże wymownie - "&lt;dialect&gt;Okrusyna casu jak okrusyna chleba&lt;/&gt;".<br>&lt;au&gt;Emil Biela&lt;/&gt;<br><br>"&lt;dialect&gt;Okrusyna casu jak okrusyna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!