Typ tekstu: Książka
Autor: Goban-Klas Tomasz
Tytuł: Media i komunikowanie masowe
Rok: 2000
i sentymentów społecznych - tak sympatii, jak i antypatii. Proces socjalizacji, chociaż najważniejszy w dzieciństwie i młodości, dokonuje się przecież przez całe życie, tak iż socjalizacja nie jest nigdy całkowita. Oczywiście inne normy i wartości nabywa się w różnych okresach cyklu życiowego, inne są także czynniki socjalizacji.
Podstawową kategorią dla analizy socjalizującej funkcji środków masowych jest pojęcie korzystania z tych środków. Może być ono rozważane w czterech różnych płaszczyznach:
1) ekspozycji, tj. czasu spędzonego na odbieraniu przekazów masowych,
2) ról pełnionych w procesie komunikowania,
3) motywów selekcji przekazów,
4) zaufania, jakim darzy się środki masowe.
Już pierwsza płaszczyzna - ekspozycji - w pewnym stopniu
i sentymentów społecznych - tak sympatii, jak i antypatii. Proces socjalizacji, chociaż najważniejszy w dzieciństwie i młodości, dokonuje się przecież przez całe życie, tak iż socjalizacja nie jest nigdy całkowita. Oczywiście inne normy i wartości nabywa się w różnych okresach cyklu życiowego, inne są także czynniki socjalizacji.<br>Podstawową kategorią dla analizy socjalizującej funkcji środków masowych jest pojęcie korzystania z tych środków. Może być ono rozważane w czterech różnych płaszczyznach: <br>1) ekspozycji, tj. czasu spędzonego na odbieraniu przekazów masowych, <br>2) ról pełnionych w procesie komunikowania, <br>3) motywów selekcji przekazów, <br>4) zaufania, jakim darzy się środki masowe.<br>Już pierwsza płaszczyzna - ekspozycji - w pewnym stopniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego