Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
niż kobiety. Wprawdzie można założyć, że to kobiety częściej dokonują zakupów, ale nabywanie napojów alkoholowych to tradycyjnie męskie zadanie.
Zakup alkoholu na nielegalnym rynku w większym odsetku zdarza się osobom w wieku do 50 lat. Starsi rzadziej pojawiają się w roli klientów nielegalnych punktów sprzedaży. Stan cywilny różnicuje w podobny sposób zakupy badanych. Najwięcej takich zakupów dokonują kawalerowie i panny, a najmniej wdowy i wdowcy.
Klienci nielegalnych punktów sprzedaży alkoholu pojawiają się najczęściej wśród mieszkańców miast średniej wielkości, liczących 50-200 tys. mieszkańców. Najtrudniej ich spotkać wśród mieszkańców wsi.
Dokonywanie zakupów na nielegalnym rynku zależy w sensie statystycznym od wykształcenia respondentów
niż kobiety. Wprawdzie można założyć, że to kobiety częściej dokonują zakupów, ale nabywanie napojów alkoholowych to tradycyjnie męskie zadanie. <br> Zakup alkoholu na nielegalnym rynku w większym odsetku zdarza się osobom w wieku do 50 lat. Starsi rzadziej pojawiają się w roli klientów nielegalnych punktów sprzedaży. Stan cywilny różnicuje w podobny sposób zakupy badanych. Najwięcej takich zakupów dokonują kawalerowie i panny, a najmniej wdowy i wdowcy.<br> Klienci nielegalnych punktów sprzedaży alkoholu pojawiają się najczęściej wśród mieszkańców miast średniej wielkości, liczących 50-200 tys. mieszkańców. Najtrudniej ich spotkać wśród mieszkańców wsi. <br> Dokonywanie zakupów na nielegalnym rynku zależy w sensie statystycznym od wykształcenia respondentów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego