Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
i z bazalnym dyskiem przytwierdzającym rurkę do podłoża. Choć ich linie rozwojowe bez istotnych zmian dotrwały aż do permu, pokrewieństwa pozostają jednak niejasne.
Pierwsze korale Nieznane jest pochodzenie koralowców, których polipy wytwarzają wapienny bazalny szkielet. W archeocjatowych zespołach kopalnych wczesnego kambru występują z rzadka szkielety organizmów przypominających koralowce kolonijne. Nie sposób jednak wskazać w nich cechę, która pozwoliłaby na wykluczenie ich przynależności do gąbek lub jakichś innych osiadłych organizmów wytwarzających szkielet wapienny.
Dopiero poczynając od przełomu wczesnego i środkowego ordowiku (lanwirn) znane są kolonie złożone ze ściśle upakowanych rurek o wyraźnie czteropromiennej symetrii.
Ich przynależność wymaga wyświetlenia przez bardziej szczegółowe badania
i z bazalnym dyskiem przytwierdzającym rurkę do podłoża. Choć ich linie rozwojowe bez istotnych zmian dotrwały aż do permu, pokrewieństwa pozostają jednak niejasne.<br>Pierwsze korale Nieznane jest pochodzenie koralowców, których polipy wytwarzają wapienny bazalny szkielet. W archeocjatowych zespołach kopalnych wczesnego kambru występują z rzadka szkielety organizmów przypominających koralowce kolonijne. Nie sposób jednak wskazać w nich cechę, która pozwoliłaby na wykluczenie ich przynależności do gąbek lub jakichś innych osiadłych organizmów wytwarzających szkielet wapienny.<br>Dopiero poczynając od przełomu wczesnego i środkowego ordowiku (lanwirn) znane są kolonie złożone ze ściśle upakowanych rurek o wyraźnie czteropromiennej symetrii.<br>Ich przynależność wymaga wyświetlenia przez bardziej szczegółowe badania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego