Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
poematy, utwory fortepianowe, pastorałki, kantaty, opery ludowe. Jego utwory wykonuje dziś tylko Miejski Nauczycielski Chór "Gorce". Gdziekolwiek zabrzmi w jego wykonaniu "Idzie Jasiek na zbój" skomponowany przez Titza, chór zbiera gorące owacje.
Dwa lata temu odnalazła się spadkobierczyni wszystkich prac Titza - Zofia Bryniarska, która zgodziła się na udostępnienie i opublikowanie spuścizny zapomnianego kompozytora. Okazało się, że przechowuje ona bogaty zbiór rękopisów i nut. Wtedy też zebrała się grupa osób, między innymi Jan Kanty Pawluśkiewicz, które postanowiły spopularyzować i doprowadzić do wydania utworów Titza. Pomysłem udało im się zarazić władze Nowego Targu.
Józef Edmund Titz urodził się 14 kwietnia 1900 roku we
poematy, utwory fortepianowe, pastorałki, kantaty, opery ludowe. Jego utwory wykonuje dziś tylko Miejski Nauczycielski Chór "Gorce". Gdziekolwiek zabrzmi w jego wykonaniu "Idzie Jasiek na zbój" skomponowany przez Titza, chór zbiera gorące owacje.<br>Dwa lata temu odnalazła się spadkobierczyni wszystkich prac Titza - Zofia Bryniarska, która zgodziła się na udostępnienie i opublikowanie spuścizny zapomnianego kompozytora. Okazało się, że przechowuje ona bogaty zbiór rękopisów i nut. Wtedy też zebrała się grupa osób, między innymi Jan Kanty Pawluśkiewicz, które postanowiły spopularyzować i doprowadzić do wydania utworów Titza. Pomysłem udało im się zarazić władze Nowego Targu.<br>Józef Edmund Titz urodził się 14 kwietnia 1900 roku we
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego