Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
opublikowania. Chodziło tu o bieżącą weryfikację i konfrontowanie wyników z ogólnym stanem wiedzy w zakresie strat osobowych inteligencji polskiej.
Dotychczas opracowano straty osobowe teatru polskiego, środowiska muzycznego i nauki polskiej. Publikacja niniejsza jest zarazem czwartą z tej serii.
W pierwszych latach po wojnie również bibliotekarze dokonywali rejestracji strat osobowych swego środowiska, ogłaszając (1945 - 1947) listy strat wojennych w Bibliotekarzu i Przeglądzie Bibliotecznym. Na tej wstępnej rejestracji jednak poprzestano, tematu tego więcej nie podjęto.
Niniejsza Lista strat jest więc pierwszą próbą jego opracowania. Uwzględnia bibliotekarzy, tj. pracowników bibliotek różnego typu - od naukowych do ludowych - działających w kraju (w granicach sprzed września 1939
opublikowania. Chodziło tu o bieżącą weryfikację i konfrontowanie wyników z ogólnym stanem wiedzy w zakresie strat osobowych inteligencji polskiej. &lt;page nr=177&gt;<br>Dotychczas opracowano straty osobowe teatru polskiego, środowiska muzycznego i nauki polskiej. Publikacja niniejsza jest zarazem czwartą z tej serii.<br>W pierwszych latach po wojnie również bibliotekarze dokonywali rejestracji strat osobowych swego środowiska, ogłaszając (1945 - 1947) listy strat wojennych w &lt;hi rend="italic"&gt;Bibliotekarzu&lt;/hi&gt; i &lt;hi rend="italic"&gt;Przeglądzie Bibliotecznym&lt;/hi&gt;. Na tej wstępnej rejestracji jednak poprzestano, tematu tego więcej nie podjęto.<br>Niniejsza &lt;hi rend="italic"&gt;Lista strat&lt;/hi&gt; jest więc pierwszą próbą jego opracowania. Uwzględnia bibliotekarzy, tj. pracowników bibliotek różnego typu - od naukowych do ludowych - działających w kraju (w granicach sprzed września 1939
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego