Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
dy/dt tj. funkcja stabilizuje się w pobliżu poziomu y=a.
Narastanie produkcji w okresie jej rozruchu odbywa się również według tej prawidłowości. W początkowym okresie rozruchu tempo narastania produkcji jest szybsze, a w miarę upływu czasu maleje. Rzędną asymptoty krzywej narastania produkcji jest wielkość mocy produkcyjnej, w pobliżu której stabilizuje się wielkość produkcji.
Twierdzenie, że produkcja w okresie jej rozwoju narasta według krzywej logistycznej można uzasadnić w sposób następujący.
Praktyka wykazuje, że w skali podwójnie logarytmicznej funkcja wartości stosunku pracochłonności wykonania kolejnych sztuk "Tn" do pracochłonności docelowej "Td" jest linią prostą (wykres 2).
Funkcja ta wg wykresu 2 przybiera postać:
W
dy/dt tj. funkcja stabilizuje się w pobliżu poziomu y=a.<br>Narastanie produkcji w okresie jej rozruchu odbywa się również według tej prawidłowości. W początkowym okresie rozruchu tempo narastania produkcji jest szybsze, a w miarę upływu czasu maleje. Rzędną asymptoty krzywej narastania produkcji jest wielkość mocy produkcyjnej, w pobliżu której stabilizuje się wielkość produkcji.<br>Twierdzenie, że produkcja w okresie jej rozwoju narasta według krzywej logistycznej można uzasadnić w sposób następujący.<br>Praktyka wykazuje, że w skali podwójnie logarytmicznej funkcja wartości stosunku pracochłonności wykonania kolejnych sztuk "Tn" do pracochłonności docelowej "Td" jest linią prostą (wykres 2).<br>Funkcja ta wg wykresu 2 przybiera postać: &lt;gap&gt; <br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego