Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 01.16 (3)
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 2000
marszałek Senatu Alicja Grześkowiak, na stałe mieszkająca w Toruniu.
Hotel sejmowy czy mieszkanie "w mieście"?
Standard pokojów hotelowych jest umiarkowany: dwie wersalki, szafa, biurko, telewizor, indywidualna łazienka. W każdym pokoju jest też mała lodówka, chociaż z reguły lokatorzy nie trzymają w niej dużych zapasów. Politycy spoza Warszawy, którym nie odpowiada standard sejmowego hotelu, mogą wynająć - za pieniądze Sejmu - mieszkania "w mieście".
- Trzeba się jednak zmieścić w 2 tys. zł. Na specjalne luksusy nie ma co liczyć - mówi Michał Kamiński, rzecznik ZChN, któremu Kancelaria Sejmu wynajęła niewielkie, trzydziestometrowe mieszkanie w pobliżu gmachu parlamentu.
Na prawej stronie sceny politycznej są jednak osoby, którym
marszałek Senatu Alicja Grześkowiak, na stałe mieszkająca w Toruniu.<br>Hotel sejmowy czy mieszkanie "w mieście"?<br>Standard pokojów hotelowych jest umiarkowany: dwie wersalki, szafa, biurko, telewizor, indywidualna łazienka. W każdym pokoju jest też mała lodówka, chociaż z reguły lokatorzy nie trzymają w niej dużych zapasów. Politycy spoza Warszawy, którym nie odpowiada standard sejmowego hotelu, mogą wynająć - za pieniądze Sejmu - mieszkania "w mieście".<br>- Trzeba się jednak zmieścić w 2 tys. zł. Na specjalne luksusy nie ma co liczyć - mówi Michał Kamiński, rzecznik ZChN, któremu Kancelaria Sejmu wynajęła niewielkie, trzydziestometrowe mieszkanie w pobliżu gmachu parlamentu.<br>Na prawej stronie sceny politycznej są jednak osoby, którym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego