Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 14/7
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
Unia Europejska zakazała wjazdu blisko stu prominentom z Białorusi w odpowiedzi na usunięcie w czerwcu ambasadorów państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych (m.in. Polski) z ich rezydencji w osiedlu Drozdy pod Mińskiem.
Minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek powiedział, że "dobrą praktyką" byłoby, gdyby Unia Europejska konsultowała z Polską przygotowywanie stanowisk w sprawie Białorusi.
- Chcemy być traktowani jako partner i mam nadzieję, że tak jak było dotychczas, również w przyszłości Polska będzie przez wszystkich swoich partnerów - w tym UE i kraje UE - konsultowana we wszystkich sprawach dotyczących bezpośrednio Polski oraz Europy Środkowej i Wschodniej - mówił szef polskiej dyplomacji.
Geremek powiedział, że
Unia Europejska zakazała wjazdu blisko stu prominentom z Białorusi w odpowiedzi na usunięcie w czerwcu ambasadorów państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych (m.in. Polski) z ich rezydencji w osiedlu Drozdy pod Mińskiem.<br>Minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek powiedział, że &lt;q&gt;"dobrą praktyką"&lt;/&gt; byłoby, gdyby Unia Europejska konsultowała z Polską przygotowywanie stanowisk w sprawie Białorusi.<br>&lt;q&gt;- Chcemy być traktowani jako partner i mam nadzieję, że tak jak było dotychczas, również w przyszłości Polska będzie przez wszystkich swoich partnerów - w tym UE i kraje UE - konsultowana we wszystkich sprawach dotyczących bezpośrednio Polski oraz Europy Środkowej i Wschodniej&lt;/&gt; - mówił szef polskiej dyplomacji.<br>Geremek powiedział, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego