Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
ROSJA Moskwa jest gotowa prowadzić "spokojny dialog" z USA na temat planu stworzenia amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej (NMD) - poinformował sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Siergiej Iwanow.
Spotkał się on z delegacją Unii Europejskiej, na czele ze szwedzką minister spraw zagranicznych Anną Lindh, która przebywa w Moskwie. Unia nie ma dotychczas jednolitego stanowiska w kwestii NMD.
(PAP)Weekend bez blokad granic

AUSTRIA Przeciwnicy energetyki jądrowej nie zablokują w weekend granicy austriacko-czeskiej - uzgodnili wczoraj przywódcy protestujących po spotkaniu z austriackimi politykami.
Planowane blokady miały być protestem ekologów z Austrii przeciw uruchomieniu reaktora czeskiej elektrowni jądrowej w Temelinie, ok. 60 km od austriackiej granicy
ROSJA&lt;/&gt; Moskwa jest gotowa prowadzić "spokojny dialog" z USA na temat planu stworzenia amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej (NMD) - poinformował sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Siergiej Iwanow.<br>Spotkał się on z delegacją Unii Europejskiej, na czele ze szwedzką minister spraw zagranicznych Anną Lindh, która przebywa w Moskwie. Unia nie ma dotychczas jednolitego stanowiska w kwestii NMD.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Weekend bez blokad granic&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;AUSTRIA&lt;/&gt; Przeciwnicy energetyki jądrowej nie zablokują w weekend granicy austriacko-czeskiej - uzgodnili wczoraj przywódcy protestujących po spotkaniu z austriackimi politykami.<br>Planowane blokady miały być protestem ekologów z Austrii przeciw uruchomieniu reaktora czeskiej elektrowni jądrowej w Temelinie, ok. 60 km od austriackiej granicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego