Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i Współpracy w Europie najbardziej niepokoi fakt, że do naruszeń doszło zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej tury. Zaapelował do władz ukraińskich, by we współpracy z obserwatorami OBWE zweryfikowały wyniki wyborów.
Wtórował mu Schröder. Kanclerz Niemiec stwierdził, że na Ukrainie dopuszczono się "masowych fałszerstw wyborczych" i powiedział, że jego rząd stara się przekonać rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do poparcia przestrzegania zasad demokracji na Ukrainie. - Musimy pomóc, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli - przekonywał.
Putin i Schröder odbyli wczoraj rozmowę telefoniczną. - Kryzys na Ukrainie powinien zostać rozwiązany "w ramach istniejącego prawa wyborczego" - oświadczyli.

Rozwojem wypadków w ukraińskiej stolicy rozczarowany jest sekretarz generalny
i Współpracy w Europie&lt;/&gt; najbardziej niepokoi fakt, że do naruszeń doszło zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej tury. Zaapelował do władz ukraińskich, by we współpracy z obserwatorami &lt;name type="org"&gt;OBWE&lt;/&gt; zweryfikowały wyniki wyborów.<br>Wtórował mu &lt;name type="person"&gt;Schröder&lt;/&gt;. Kanclerz &lt;name type="place"&gt;Niemiec&lt;/&gt; stwierdził, że na &lt;name type="place"&gt;Ukrainie&lt;/&gt; dopuszczono się "masowych fałszerstw wyborczych" i powiedział, że jego rząd stara się przekonać rosyjskiego prezydenta &lt;name type="person"&gt;Władimira Putina&lt;/&gt; do poparcia przestrzegania zasad demokracji na &lt;name type="place"&gt;Ukrainie&lt;/&gt;. - Musimy pomóc, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli - przekonywał.<br>&lt;name type="person"&gt;Putin&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Schröder&lt;/&gt; odbyli wczoraj rozmowę telefoniczną. - Kryzys na &lt;name type="place"&gt;Ukrainie&lt;/&gt; powinien zostać rozwiązany "w ramach istniejącego prawa wyborczego" - oświadczyli.<br><br>Rozwojem wypadków w ukraińskiej stolicy rozczarowany jest sekretarz generalny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego