Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 25
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
takim go zapamiętałem, takim będę zawsze pana Henryka pamiętał.
Marek GrocholskiW niedzielę, 13 czerwca w Zakopanem zmarł Henryk Mogilnicki - taternik, alpinista, polarnik, fotografik, a z zawodu chemik. Urodził się 9 grudnia 1906 roku w Łodzi.
Nie opodal pomnika Chałubińskiego stoi willa "Jadwiniówka". Jest to miejsce osobliwe. Jej wnętrze wypełniają stare drewniane sprzęty, na ścianach wiszą obrazy i pamiątkowe zdjęcia. Jednak atmosferę domu stwarzali jego gospodarze - Jadwiga i Henryk Mogilniccy. Od niespełna dwóch tygodni brakuje w nim pana Henryka. Odszedł 13 czerwca. W grudniu skończyłby 93 lata.
Kiedy umawialiśmy się na wieczorne rozmowy o wszystkim, zawsze czekał już przy drzwiach w
takim go zapamiętałem, takim będę zawsze pana Henryka pamiętał.<br>&lt;au&gt;Marek Grocholski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>W niedzielę, 13 czerwca w Zakopanem zmarł Henryk Mogilnicki - taternik, alpinista, polarnik, fotografik, a z zawodu chemik. Urodził się 9 grudnia 1906 roku w Łodzi.<br>Nie opodal pomnika Chałubińskiego stoi willa "Jadwiniówka". Jest to miejsce osobliwe. Jej wnętrze wypełniają stare drewniane sprzęty, na ścianach wiszą obrazy i pamiątkowe zdjęcia. Jednak atmosferę domu stwarzali jego gospodarze - Jadwiga i Henryk Mogilniccy. Od niespełna dwóch tygodni brakuje w nim pana Henryka. Odszedł 13 czerwca. W grudniu skończyłby 93 lata.<br>Kiedy umawialiśmy się na wieczorne rozmowy o wszystkim, zawsze czekał już przy drzwiach w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego