Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
pracoholików.
Wywyższenie samotnego przeniosło się - wraz z globalizacją - i na kapitalistyczną Polskę. "Samotny dyspozycyjny" - podnoszą swe zalety w ogłoszeniach poszukujący pracy. Samotny, młody, z prezencją i wykształceniem to już ideał. Nowo przyjmowanym pilnie patrzy się na obrączki, kobietom dyskretnie bada się wzrokiem brzuch: strzeżonego pan Bóg strzeże. Z kolei samotny starszawy jest pierwszy do wycięcia, z powodu wieku i wyglądu. Firmy nie lubią otyłości, zmarszczek i skostniałego myślenia.

Zdobyczą samotności w kapitalizmie jest telefon komórkowy

Kapitalizm - singlom na Zachodzie - przyniósł cud Internetu. Polskim jeszcze do tego szerokiego dostępu daleko. Naszym przyniósł dwie rzeczy wspaniałe: supermarkety i telefony komórkowe.
Moja kumpelka A
pracoholików.<br>Wywyższenie samotnego przeniosło się - wraz z globalizacją - i na kapitalistyczną Polskę. "Samotny dyspozycyjny" - podnoszą swe zalety w ogłoszeniach poszukujący pracy. Samotny, młody, z prezencją i wykształceniem to już ideał. Nowo przyjmowanym pilnie patrzy się na obrączki, kobietom dyskretnie bada się wzrokiem brzuch: strzeżonego pan Bóg strzeże. Z kolei samotny starszawy jest pierwszy do wycięcia, z powodu wieku i wyglądu. Firmy nie lubią otyłości, zmarszczek i skostniałego myślenia.<br><br>&lt;tit&gt;Zdobyczą samotności w kapitalizmie jest telefon komórkowy&lt;/&gt;<br><br>Kapitalizm - singlom na Zachodzie - przyniósł cud Internetu. Polskim jeszcze do tego szerokiego dostępu daleko. Naszym przyniósł dwie rzeczy wspaniałe: supermarkety i telefony komórkowe.<br>Moja kumpelka A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego