Typ tekstu: Książka
Autor: Teplicki Zbigniew
Tytuł: Wielcy Indianie Ameryki Północnej
Rok: 1994
i wojskowi przywódcy USA - Zachary Taylor, Abraham Lincoln, Jefferson Davis, Winfield Scott, Albert Johnston - mogli z dumą i satysfakcją zwycięzców mówić o swym udziale w kampanii przeciw Czarnemu Jastrzębiowi. Niejednemu tamta wyprawa dopomogła w karierze.
Na wschodnim brzegu rzeki Rock, nie opodal miasta Oregon w stanie Illinois, wznosi się piętnastometrowa statua Czarnego Jastrzębia, dzieło rzeźbiarza Lorado Tafta.
Opowieści o Czarnym Jastrzębiu nie można skończyć bez wzmianki o dalszych losach jego plemienia, trudno też zbyć milczeniem dzieje zawsze z nim rywalizującego Keokuka.
Lata między rebelią Sauków a przesiedleniem ich z Iowy do Kansas były okresem pogłębiającego się upadku plemienia. Wciąż trwała rywalizacja
i wojskowi przywódcy USA - Zachary Taylor, Abraham Lincoln, Jefferson Davis, Winfield Scott, Albert Johnston - mogli z dumą i satysfakcją zwycięzców mówić o swym udziale w kampanii przeciw Czarnemu Jastrzębiowi. Niejednemu tamta wyprawa dopomogła w karierze.<br>Na wschodnim brzegu rzeki Rock, nie opodal miasta Oregon w stanie Illinois, wznosi się piętnastometrowa statua Czarnego Jastrzębia, dzieło rzeźbiarza Lorado Tafta.<br>Opowieści o Czarnym Jastrzębiu nie można skończyć bez wzmianki o dalszych losach jego plemienia, trudno też zbyć milczeniem dzieje zawsze z nim rywalizującego Keokuka.<br>Lata między rebelią Sauków a przesiedleniem ich z Iowy do Kansas były okresem pogłębiającego się upadku plemienia. Wciąż trwała rywalizacja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego